Facebook plánuje v roku 2020 spustiť menu GlobalCoin

Gigant sociálnych médií chce začať testovať svoju krypto-menu, ktorá bola interne označená ako GlobalCoin do konca tohto roka.
 
Očakáva sa, že sociálna sieť tento rok v lete načrtne plány podrobnejšie a už hovoril s guvernérom Bank of England Markom Carneym.

kryptoměna
 
Zakladateľ Mark Zuckerberg sa minulý mesiac stretol s pánom Carneyom, aby prediskutoval príležitosti a riziká spojené so spustením krypto-meny.
 
Facebook tiež požiadal úradníkov ministerstva financií USA o radu v otázkach operačných a regulačných otázok.
 
Firma je tiež v rozhovoroch s firmami zaoberajúcimi sa prevodom peňazí vrátane Western Union, pretože hľadá lacnejšie a rýchlejšie spôsoby pre ľudí bez bankového účtu na posielanie a prijímanie peňazí.
 
Facebook chce vytvoriť digitálnu menu, ktorá poskytuje cenovo dostupné a bezpečné spôsoby vykonávania platieb bez ohľadu na to, či používatelia majú bankový účet.
 
Stránka sociálnych sietí, ktorá vlastní WhatsApp a Instagram, dúfa, že narušia existujúce siete tým, že prelomí finančné prekážky, konkuruje bankám a zníži náklady spotrebiteľov.
 
Prezývaný projekt Libra, plány spoločnosti na digitálnu menovú sieť boli prvýkrát oznámené minulý december .
 
Projekt uvidí, že spojí sily s bankami a maklérmi, ktoré umožnia ľuďom meniť doláre a iné medzinárodné meny na svoje digitálne mince.

peníze
 
Od malej skupiny spoluzakladateľov sa očakáva, že v najbližších týždňoch založia združenie založené na Švajčiarsku.
 
Facebook je tiež údajne v rozhovoroch s mnohými online obchodníkmi prijať menu ako platbu výmenou za nižšie transakčné poplatky.
 
Virtuálne meny môžu byť použité na zaplatenie vecí v reálnom svete, ako je hotelová izba, jedlo alebo dokonca dom.
 
Digitálne tokeny sú držané v online peňaženkách a môžu byť odoslané anonymne medzi užívateľmi.
 
Krypto-meny bežia na technológii blockchain. Blockchain je kniha informácií, ako sú transakcie alebo dohody, ktoré sú uložené v sieti počítačov.