Plán na zabezpečenie internetu vecí s novým zákonom

Bezpečnostné zraniteľnosti, ktoré by mohli byť zacielené hackermi, boli nájdené vo všetkom, od hračkárskych bábik až po rúry na internet v posledných rokoch.
 
Nové zákony by znamenali, že takéto zariadenia by museli mať napríklad jedinečné heslá.
 
sítě

Jeden expert povedal, že je to "pozitívny krok" na ochranu spotrebiteľov.
 
Podľa analytikov spoločnosti Gartner bude do konca roku 2019 celosvetovo používať 14,2 miliárd zariadení pripojených na internet.
 
Medzi ne patria pripojené televízory, inteligentné reproduktory a domáce spotrebiče s pripojením na internet.
 
Tieto zariadenia sa často stávajú cieľmi pre kybernetických útočníkov, ktorí ich hackujú s cieľom ukradnúť osobné údaje, špehovať používateľov alebo vzdialene prevziať kontrolu nad zariadeniami, aby ich inak zneužili.
 
Dôverujte štítku
Navrhovaná legislatíva, ktorú spustila ministerka digitálneho priemyslu Margot James, by tiež zaviedla nový systém označovania, ktorý by zákazníkom povedal, ako bezpečný je výrobok IOT.
 
Pani James uviedla, že je súčasťou ponuky Spojeného kráľovstva stať sa „globálnym lídrom v oblasti bezpečnosti online“.

připojení
 
Maloobchodníci by nakoniec boli vylúčení z predaja výrobkov bez označení, hoci pôvodne by bol systém dobrovoľný.
 
Ak chcete získať značku a vstúpiť na trh, zariadenia IOT by museli:
 

  • štandardne dodávané s jedinečnými heslami
  • jasne stanoviť, ako dlho budú k dispozícii aktualizácie zabezpečenia
  • ponúkať verejný kontaktný bod, ktorému môžu byť odhalené akékoľvek chyby zabezpečenia kybernetickej bezpečnosti

 
Navrhované zákony sa riadia dobrovoľným kódexom praxe pre výrobcov IOT, ktorý bol minulý rok uverejnený vo Veľkej Británii.
 
 
Mediálny titulok Rory Cellan-Jones vidí, ako sa Cayla, bábika rozprávajúceho dieťaťa, môže hacknúť, aby povedala akýkoľvek počet útočných vecí.
„Vážne bezpečnostné problémy v spotrebných zariadeniach IOT, ako napríklad prednastavené nezmeniteľné heslá, sa naďalej objavujú – a je neprijateľné, že ich výrobcovia nestanovujú,“ povedal technický riaditeľ Národného centra pre kybernetickú bezpečnosť v Spojenom kráľovstve (NCSC), Ian Levy.
 
Odborník na kybernetickú bezpečnosť Ken Munro, ktorý odhalil mnohé nedostatky v zariadeniach IOT, povedal BBC News, že navrhovaná legislatíva je "pozitívnym krokom vpred, ktorý pomáha opraviť neporiadok, ktorý predstavuje inteligentnú bezpečnosť produktov pre spotrebiteľov".
 
"Je dôležité, aby vláda nedovolila, aby sa navrhované nariadenie počas konzultácií oslabilo. Návrhy sú obmedzené, ale dobrý začiatok," povedal.
 
"Som obzvlášť rád, že sa navrhuje označovanie bezpečnosti výrobkov, takže kupujúci môžu robiť informované rozhodnutia."