Spoločnosť Apple pokutuje spoločnosť Google za pravidlá aplikácie

Apple potrestal svojho súpera za porušenie politiky vývojárov, deň po tom, ako podnikol rovnakú akciu proti Facebooku. Obnovil však prístup spoločnosti Google k softvéru do konca pracovného dňa vo štvrtok.
Po viac ako 24 hodinách narušenia sa Facebook dostal do pôvodného stavu obnoveného vo štvrtok.

mobil

"Sme v procese sprístupňovania interných aplikácií," povedala hovorkyňa BBC. "Aby bolo jasné, nemalo to vplyv na naše služby orientované na spotrebiteľov."
Spoločnosť Apple umožňuje spoločnostiam vykonávať osobitnú kontrolu nad zariadeniami zamestnancov, aby sa zvýšila bezpečnosť a kontrola.
Mnoho firiem to používa na distribúciu aplikácií, ktoré môžu obsahovať osobné informácie zamestnancom, ale nie širšej verejnosti.

Niektoré firmy tiež distribuujú testovacie alebo beta verzie aplikácií, na ktorých firma firma pracuje, napríklad v prípade Mapy, Hangouts a Gmail.
Obe firmy využívajú interné aplikácie pre systém iOS, ktoré pomáhajú zamestnancom pristupovať k službám, ako je cestovanie.
Spoločnosť však výslovne zakazuje firmám využívať tento prístup na bežných zákazníkoch.

V pondelok sa ukázalo, že spoločnosť Facebook využila svoj podnikový prístup na distribúciu aplikácie na prieskum trhu pre verejnosť vrátane teenagerov.
V utorok sa stalo známe, že Google robil niečo podobné s vlastnou aplikáciou, Screenwise.
Zdá sa, že spoločnosť  tvrdo konštatovala, že "každý vývojár, ktorý používa svoje podnikové certifikáty na distribúciu aplikácií spotrebiteľom, bude mať svoje certifikáty zrušené".

google

Zatiaľ čo spoločnosť Google má svoj vlastný operačný systém Android, veľké množstvo takmer 100 000 zamestnancov spoločnosti používa telefóny iPhone pre svoju prácu a firma uvoľňuje veľa svojho softvéru na iOS i iOS.
Riadok bol považovaný za veľkú eskaláciu medzi Apple a jej najväčšími rivalmi nad ochranou užívateľských údajov.